2012 yılında kurulan şirketimiz, yurt dışı pazarına açılarak  faaliyetine başlamıştır. Gelişen ve rekabetçi bir pazarda ürün yelpazesini ve ürün kalitesini en üst düzeye taşıyarak Bebeneo markasının uluslararası düzeyde tanınmasını hedeflemektedir.

Her gün binlerce bebek dünyaya gelmektedir. Anne sütü yanında ek mama,  biberon ve emziğe ihtiyacı olan bebeklerin hem beslenmesine hem de  damak yapılarının şekillenmesine katkı sağlayacak olan en iyi ürünü hedefleyerek ebeveynlerin mutluluğuna katkı sağlamak en büyük mutluluğumuz olacaktır.

Kurucu ortaklarımız üretim kararı almadan önce yıllarca bebek ürünleri distribütörlüğü yapmışlardır. Bu esnada gözlemler ve birebir ebeveyn ilişkilerinden dolayı, ebeveynlerin şikayetlerini,  beklentilerini çok iyi analiz ederek ürünlerimizin tasarımında ve üretim aşamasında tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için özellikle biberon ucu ve emzikler de çok özel tasarımlarda bulunulmuştur. Bunun yanında yurt dışında bağlantı halinde olduğumuz çocuk doktorları, diş hekimleri ve ortodontistlerle de görüş alışverişinde bulunarak ürünlerimizin çocuk, ağız ve diş sağlığı açısından daha faydalı olması yönünde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

“Anneden iyisi yok” sloganını kullanmamızın nedeni, en değerli varlık olan annelerin çocuğu için her konuda tüm hassasiyetini  ve seçiciliğini en iyi şekilde değerlendirip gerçekleştirmesidir.

Yeniliklerimiz

  1. Bebeneo olarak, Türkiye’de ilk kez emziklerin kullanım süresiyle  hijyenik tutulmasını sağlayan polipropilen kapak üreterek bu işin öncüsü olduk. Bu kapak çok pratik olup ebeveynlerin evde, gezintide, seyahatte her zaman özlediği hijyen emzik problemini çözdük.
  1. Türkiye’de ilk kez biberon şişesine hava akışını sağlayan ve kesintisiz beslenmeyi sağlayan özel hava delikli biberon emziği tasarladık ve ürettik.  Böylece annenin bebeği beslerken biberonu  bebeğin ağzından çıkartmasına gerek kalmadı.
  1. Yalancı emziklerimizin plastik kısmının özel tasarımı bebeklerin yüz, ağız, damak ve dişlerinin emniyetini sağlamakta olup, ağız etrafı alanın terlemesini önlemektedir.
  1. Türkiye’de ilk kez Bebeneo ürünlerinin üzerinde ebeveynleri yavrusuna psikolojik olarak yaklaştıran, güven verici  sloganlar yazılmıştır. Böylece ürün, sadece bir bebek ürünü olmaktan çıkarılıp, anne-baba ile yavrusunun arasında diyalog sağlayan bir ürün durumuna getirilmiştir.

Manifestomuz

Değişen dünya koşullarında sürekli AR-GE yapan şirketler  hızla tüketicilerin tercihlerini değiştiriyor. Hiçbir yenilik uzun süre kalıcı olmuyor, bir süre sonra mükemmeliyete bağlılık prensibinde olan üreticiler yeni  ve daha iyi ürünlerle pazarı şekillendiriyor. Ancak her şey değişebilirken, değişmeyen tek şey, en değerli varlıklarımızı koruma ve iyileştirme arzumuzdur. Bebeneo’yu üretime zorlayan da bu arzu olmuştur. Her zaman da böyle olacaktır. Bebeneo’nun yenilikçi ürün çıkarma arzusu bu düşünce ile beslenerek gelişecektir.

Vizyonumuz

Yüksek kaliteli Bebeneo ürünleriyle, öncelikle tercih edilen bebek sağlığı ve beslenme ürünlerinin üreticisi olmak.

Misyonumuz

Ebeveyn beklentilerinin önünde, en üst düzeyde memnuniyet yaratacak ürünleri sunmak.

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz

Şeffaflık

Yenilikçilik

Mükemmeliyetçilik

Kalite, iş güvenliği ve çevre politikalarına bağlılık

Vizyon ve misyonumuzu gerçekleştirmek için önümüze koyduğumuz en önemli temel ilke:

ULUSLARARASINDA KABUL EDİLMİŞ NORMLARA GÖRE FAALİYETİNİ SÜRDÜRMEK, GÖZDEN GEÇİRMEK VE GELİŞTİRMEK.