IMG_7486

 

Emzik almaya karar vermiş annelerin işi pek de kolay değildir. Aklında “Hangisinden almalı, nereden almalı?” gibi sorularla Google’da araştırır, annelik tecrübesi olan tanıdıklarına sorar, bebeğinin doktoruna sorar, piyasanın içinden satıcılara sorar,  sonra da bir karar vermeye çalışır. Hele ülkemizde de bir marka tutkunluğu vardır ki, bebeklerin büyükanneleri torununa da 30 yıl önce kendisinin tercih ettiği markanın aynısından alınması konusunda diretirler. Peki bu kadar etken varken doğru emziği nasıl seçeceksiniz? İşte dikkat edilmesi gerekenler:

 

  • Üretici firmanın Türk devleti tarafından verilmiş Bildirim Kayıt Belgesi ve Kalite Standart Sertifikaları olmalıdır. Bu laboratuar sonuçlarının temiz, sağlıklı ve istenilen kalitede olduğunu gösterir.
  • Etiketinde standartları açıkça belirtilmeyen emzikleri sakın almayın.
  • Ürünün görseli, ambalajın kalitesi, etiket yazıları aslında çok şey anlatır. Ürün etiketinde GR barkod varsa telefonunuzla barkodu taratıp üretici hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Etikette ya da ambalajda reklam amaçlı, tüketiciyi satın almaya yönelik yerleştirilmiş görünen, size samimi veya gerçekçi gelmeyen ibare, yazı ya da resim varsa, ürünün kendisinde kalıntı, leke, yamukluk varsa, o ürünü almanızı tavsiye etmeyiz.
  • Son kullanma tarihine ve üretici ülke adına dikkat edin. Size güven vermeyen ülkelerin ürünlerini almayın.
  • Emzik ucu büyüklüğünün bebeğinizin yaşına uygun olmasına dikkat edin. Emzik ambalajlarının üzerinde hangi ay aralığındaki bebekleri için uygun olduğuna dair ibareler vardır.
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Formu TemizleGönder